Vyždímejte z firemního videa maximum výkonu!?

26.12.2021

Průzkumy praví, že umístěním videa na web vzrůstá o 64 % pravděpodobnost, že u vás zákazník nakoupí...

Přemýšlíte taky jak firemní video využít na maximum a tím optimalizovat poměr cena a výkon? Jak natočením promo videa pokrýt více komunikačních kanálů? Ano, toto vše je možné, lze optimalizovat výstupy a zvýšit efekt, když víte jak na to. Využijte promo video jako základ ke škále dalších dílčích reklamních nástrojů. Za cenu reklamního videa lze získáte komplexní portfolio video spotů s velkým dosahem.

Videa na webových stránkách standardně zachycují vaše procesy, nabídku, produkty, historii, inovace apod. Z tohoto videa v postprodukci připravte další reklamní formáty, které posílí značku, image, produkt, službu a budou komunikovat v jednotném stylu na dalších reklamních platformách, které v reklamě využíváte.

Používáte firemní Facebook stránku? Nechte si z videa sestříhat také reklamní spoty 15 až 60s pro tento komunikační kanál. Použijte je například v dynamickém nastavení, kdy se střída 5x5x5 reklam a textů v různých kombinacích. Na Facebook lze také umístit speciální video formát na hlavní panel stránky "cover video" o délce od 20s. Z videa je také možné vyexportovat krátké GIFy do stories a na feed Instagramu.

Další velmi účinná možnost je využít krátké verze videa pro výkonnostní marketing na Google, Skliku, YouTube apod. Reklamní formáty In-stream, Out-stream, Discovery nebo Microspot osloví vaše zákazníky tam, kde se pohybují online na mobilních zařízeních podle vhodného zacílení. Každá taková reklama v sobě obsahuje odkaz na váš plnohodnotný web.

Nechte si z videa v postprodukci připravit bannery ve formátu GIF s výzvou "Call to Action". Potřebujete cca 10 až 15 různých rozměrů a tím využijete možnost reklam v obsahové síti Googlu i Skliku tedy na partnerských webech i na zpravodajských webech, kde budete zase o krok blíž svým zákazníkům.

Remarketing a retargeting  je sofistikovaný způsob, jak oslovit opakovaně návštěvníky firemního webu, kteří již o váš produkt nebo službu projevili zájem. K tomuto účelu se hodí výborně nepřeskočitelná reklama (Bumber) - dynamická upoutávka v délce do 6 s, kterou nelze například na YouTube přeskočit.

A ještě jeden typ na konec!

Používáte na svém webu nebo YouTube kanálu tutoriály (návody), jak co udělat nebo jak používat vaše výrobky? Ukazují postup a jsou přínosem pro diváka, ale pro reklamu na Facebooku nebo Instagramu se úplně nehodí kvůli své délce, a tedy je tam málo kdo dokouká? Když je připravujete, nechte k nim vyrobit i teaser nebo mikrospot a ten používejte jako reklamní upoutávku, ta vám na plnohodnotný návod přivedete ty správné diváky a zákazníky.

Regina  www.videoprofirmu.com