Jak lze „recyklovat“ vertikální formáty video reklamy a video animace offline?

13.02.2020

Digitalizace reklamy je na prudkém vzestupu, nové technologické vychytávky smartphonů a reklamních online kanálů sebou automaticky přinesly i požadavky zadavatelů reklamy na tvorbu vertikálních formátů videa. Formátování video reklamy na výšku vyžaduje sice trochu jiný přístup na zpracování už od natočení videa, ale to jsou technické záležitosti, které nejsou cílem tohoto článku, a navíc každá slušná video produkce s tím už počítá a zvládne tuto postprodukci.

Já bych zde ráda hovořila a ukázala, kde právě tyto vertikální formáty reklamy lze dále využít a reklamu tím "recyklovat" třeba v offline. Digipostery mě dost baví, protože v nich vidím velký potenciál a kreativitu. Na Digiposteru spustíte neomezený počet "Video Stories", vytvoříte rotující formát příběhu nebo střídáte animované produktové bannery. Software tohoto přenosného zařízení dovoluje ale ještě více. Seskupit i několik panelů vedle sebe, kde se obraz může prolínat, navazovat, videa lze spouštět kaskádovitě, prostě další digitální parádičky. Možnosti prezentace tak mohou být obrovsky různorodé a extrémně přitažlivé.

Nechci zde opakovat čísla ze statistik, že video zaujme a oslovuje více zákazníků, to bylo předmětem jiného článku tohoto blogu. Chci ukázat Digiposter jako další možnost Indoor reklamního řešení a "recyklace" již vyrobené video reklamy.

Výhody jsou asi zřejmé, tak je jen krátce shrnu. Snadné přemisťování, instalace i ovládání Digiposteru - integrovaný software umožňuje připojení pomocí zařízení Android nebo PC, pak ho ovládáte prostřednictvím technologie WiFi, USB a HDMI. Nahradí stárnoucí statické formáty RollUpy s potřebou aktualizovat sdělení pouze tak, že vyměním plátno nebo jich máte několik. Firma Digiposter využije na konferencích, veletrzích, workshopech a dalších externích prezentacích. Každý správný markeťák tohle zařízení rozhodně nenechá zahálet a najde mnoho jiných vhodných provozních uplatnění - informační Digibanner na recepci nebo skvělý poutač do obchodu?

Ano, jeho pořizovací cena není zatím úplně nízká, jeden ks vás přijde cca na 24 až 45 tis. (lze si ho i krátkodobě pronajmout). Udávaná váha se liší podle dodavatele cca  30 kg. Pokud ovšem používáte vertikální reklamy nebo jiné vertikální formáty třeba stories a reels tak to je tip na další využití.

1/2021 malý informační upgrade: ☝ alza.cz má v nabídce Samsung TV 43", kde lze obrátit obrazovku svisle o 90 stupňů a tedy dosáhnete výškový formát posteru, cena 35 tis. a český atest. ( důležité parametry pro použití pro Digireklamu - USB přehrávání i nahrávání, WiFi, párování s mobilním zařízením, 4K Ultra HD, 3840 × 2160 Mpx )