Není video animace jako video animace...

29.10.2020

Když se řekne "animované video" nebo "video animace" co si pod tím představíte? Drtivá většina lidí a klientů si pod tímto názvem hned představí nějaké rozhýbané kreslené postavičky, nějaké vektorové obrázky, kresby, náčrtky a šablony - v našich kruzích se tomu říká 2D animovaná video reklama. Kresby, nerozhoduje jaký mají výtvarný styl nebo pojetí, prostě vyprávějí nějaký reklamní příběh nebo zachycují postup, představují třeba mobilní aplikaci, nebo ukazují jak se zachází s novým softwarem. Animované reklama je velmi oblíbená, má neomezené výtvarné možnosti, a tak nějak nestárne.

Chci tu dnes ,ale upozornit na jiný styl reklamní animace, a to je video animace z fotografií. Není to vůbec nic nového, ale dají se tímto pojetím ztvárnit moc pěkná reklamní videa nebo promo videa. Naše video produkce v poslední době právě tento druh video animace použila pro různé klienty a byli mile překvapeni právě tím, že se zpracováním odlišili od konkurence.

Pravdou je, že pokud tento druh video animace pro reklamní video chcete využít, jsou velmi důležité základní fotografie a způsob jejich nafocení. Fotograf musí vědět, že se z fotografií bude dělat promo video a dodržet určitá kritéria nafocení, které mu postprodukce zadá.

Tak co, nezkusíte příště pro svou video reklamu animaci z fotografií?