Pandemie a plánování to nejde dohromady, natáčené promo video a hraná video reklama, tak zde se zakázky odkládají zatím na neurčito…

26.03.2021

S natáčením hraného promo videa a reklamního videa je v lockdownu spojeno s legislativním zmatkem kolem roušek. Co se smí, co nesmí, co je správně a co je tedy povoleno při uměleckém výkonu? Štáb v rouškách s negativními covid testy je povinnost, ale i tak se v hrané video produkci vlastně téměř vše zastavilo (i když úplně nemuselo). Kdo by chtěl o svém zboží, službě nebo produktu mluvit a vystupovat v roušce, když se promo video většinou vyrábí za účelem delší životnosti!? Kdo mít ovšem roušku rozhodně nemusí, a to je jednoznačné ☝️👍 jsou animovaní hrdinové video reklamy. Tak neváhejte a uvažujte i o animovaném video spotu nebo video animaci z fotografií, protože to lze vytvářet distančně bez omezení ihned.


Pandemie "vyhnala" hromadu firem do online prostoru, a tak se zvyšuje i konkurence v tomto prostředí. Značky ucházející se o zájem zákazníků musí více bojovat, a to zahrnuje například i hledání nových forem prezentace a nabídky, které jsou pro online přirozené jako je třeba video animace nebo reklamní promo video. Lidé v omezeném režimu pohybu a nařízeném home office se také začínají nudit a dělají nákupní rozhodnutí, na která by za jiných okolností kvůli práci neměli vlastně čas. Do prostředí online se přesouvají i konzervativní cílové skupiny například generace X tedy 50+. V roce 2020 obecně online nákupy vzrostly o 30% v důsledku období lockdownu a během letního období asi o 20%. Pandemie posílila také poptávka po udržitelnosti (EKO). Lidé více zvažují svůj vliv na ekosystém, a to se odráží i na jejich rozhodování při nakupování. Vzhledem k zveřejňovaným zprávám o environmentálních problémech, lidé častěji upřednostňují značky, které jsou označeny jako "udržitelné" či "lokální". Pokud vaše produkty splňují tyto atributy, nastal ten správný čas upozornit na to v reklamě a nabídnout to co spotřebitel chce slyšet. Slevy, akce, výprodej nebo doprava zdarma jsou také v pandemii běžné obchodní nástroje.

René www.videoprofirmu.com