Nepřeskočitelná video reklama  na YouTube 

27.06.2019
Youtube druhý největší vyhledávač po Google
Youtube druhý největší vyhledávač po Google

V roce 2018 Google na Youtube upravuje délku nepřeskočitelné reklamy (pozn. divák musí reklamu zhlédnout před přehráním vybraného videa) ze 30 sekundové délky na kratší formáty, tedy do 6 sekund Microspot nebo In-streame do 15 sekund, není to od Google jen nějaký vrtoch, ale experiment, který se v reálu osvědčil. Impulzem k tomuto kroku pro zkrácení času videoreklam byly různé průzkumy, které pozorují jak dlouho vlastně divák udrží pozornost. Výzkum Microsoft Corp pomocí elektroencefalogramu mimo jiné prokázal, že člověk udrží pozornost maximálně 8 sekund. Další průzkumy ukazují, že 99 % lidí přeskočí reklamu po 5 sekundách a další podstatná informace o chování diváka je ta, že mnoho lidí se dívá na video reklamy na mobilu a na mobilu nemají trpělivost a ještě je to stojí data 😊

Co z toho tedy plyne pro marketéry a video makery? Měli bychom toto brát jako informaci, se kterou musíme pracovat a zvážit, zda hlavní sdělení reklamy zvládneme odprezentovat i v prvních osmi sekundách.

🌐 Nejčastější formáty nepřeskočitelné video reklamy:

TrueView In-stream (max. délka je 15 sekund)

Jde o nejvyužívanější formát videoreklamy na YouTube. Můžeme ho přeskočit po 5 sekundách a zobrazuje se před, během nebo po videu. Platíte za 1000 zobrazení (CPM).

Discovery (min. délka 12 sekund)

Využívá se pro propagaci videa všude tam, kde uživatel vyhledává nějaký obsah. Zobrazuje se ve výsledcích vyhledávání, na domovské stránce YouTube na mobilu nebo vedle souvisejícího videa. Platíte za kliknutí na reklamu.

Mikrospot - Bumper (do 6 sekund)

Microspot video, které se zobrazuje před, v průběhu nebo po videu. Ačkoliv byl primárně vytvořený pro mobily, spouští se na všech zařízeních se zvukem a nelze přeskočit. Je velmi vhodný na remarketing nebo podpora brandu. Platíte za 1000 zobrazení (CPM).

Out-stream (délka od 6 do 30 sekund)

Videoreklama určená pro mobily a tablety bez zvuku vhodná pro zvýšení zásahu za přijatelnou cenu. Zobrazuje se na partnerských webech a v aplikacích. Platíte za 1000 viditelných zobrazení (viewable CPM - to znamená, že platíme pouze v případě, že uživatel vidí alespoň 2 sekundy)


Novinka 2019 - Reklamy poskytované třetí stranou. Od 15. května 2019 YouTube podporuje zobrazování reklam třetích stran (VAST) prostřednictvím nového aplikačního rámce založeného na rozhraní API, který bude zpracovávat a zobrazovat kreativy inzerentů pomocí systémů společnosti Google. Více zde

Regina www.videoprofirmu.com