Proč používat ve video reklamě i grafiku?

15.01.2020

Podstatná informace pro téma tohoto článku je, že drtivá většina, až 85 % videí třeba na Facebooku, má vypnutý zvuk.  Když cestujete veřejnou dopravou a scrollujete, také máte zvuk ztišený. Nemalé procento uživatelů sleduje videa v pracovní době, a to je další důvod, proč mají zvuk Off. Je to asi špatná zpráva pro zaměstnavatele, ale zajímavá informace pro ty, kteří video používají jako komunikační nástroj v reklamě.

Právě uvedená fakta jsou ty důvody, proč při přípravě a plánování výroby videa musíme přemýšlet i o vhodném grafickém doplnění. Grafika může být minimalistická ale může nabídnout i kreativní nosný prvek, kterým se můžete odlišovat od konkurence, to vše je rozhodně na uvážení. 

Speciální obor videa je pak infografika - Explainer video, kde grafika tvoří primární prvek komunikace. Tato videa se používají, aby zaměstnali co nejširší škálu divákova vnímání. Jsou dobře uchopitelná pro sdělení exaktních informací, popisu procesu apod., a jsou dobrou volbou i pro B2B segment. Ukázka ZDE 

Rozhodně se ale shodneme, že při vymýšlení video kampaně je vhodné zvážit, zda video doplnit grafikou a podpořit tak porozumění danému obsahu i když je zvuk vypnutý. Pokud objednáváte reportáž nebo záznam akce s rozhovory, i zde se nabízí možnost, doplnit video o text v titulcích.

Regina www.videoprofirmu.com