Vyždímejte z firemního videa maximum výkonu!?

26.02.2022

Průzkumy praví, že umístěním videa na web vzrůstá o 64 % pravděpodobnost, že u vás zákazník nakoupí

Přemýšlíte taky jak firemní video využít na maximum a tím optimalizovat poměr cena a výkon? Jak natočením promo videa pokrýt více komunikačních kanálů? Ano, toto vše je možné, lze optimalizovat výstupy a zvýšit efekt, když víte jak na to. Využijte promo video jako základ ke škále dalších dílčích reklamních nástrojů. Za cenu natáčení reklamního videa lze získáte postprodukcí komplexní portfolio video spotů různých formátů a stopáže s velkým dosahem.

Videa na webových stránkách standardně zachycují vaše procesy, nabídku, produkty, historii, inovace apod. Z tohoto videa v postprodukci připravte další reklamní formáty, které posílí značku, image, produkt, službu a budou komunikovat v jednotném stylu na dalších reklamních platformách, které v reklamě využíváte.

Používáte firemní Facebook stránku? Nechte si z videa sestříhat také reklamní spoty 15 až 60s pro tento reklamní kanál. Použijte je například v dynamickém nastavení, kdy se střída 5x5x5 reklam a textů v různých kombinacích. Z videa je také možné vyexportovat formáty 9:16 Reels/Stories nebo reklamy 1:1 pro Instagram.

Další velmi účinná možnost je využít krátké verze videa pro výkonnostní marketing na Google, Skliku, YouTube apod. Reklamní formáty In-stream, Out-stream, Discovery nebo Microspot osloví vaše zákazníky především na mobilních zařízeních podle vhodného zacílení. Každá taková reklama v sobě obsahuje odkaz na váš plnohodnotný web.

Nechte si z videa v postprodukci připravit bannery ve formátu GIF s výzvou "Call to Action". Potřebujete cca 10 až 15 různých rozměrů a tím využijete možnost reklam v obsahové síti Googlu i Skliku tedy na partnerských webech i na zpravodajských webech, kde budete zase o krok blíž svým zákazníkům.

Remarketing a retargeting  je sofistikovaný způsob, jak oslovit opakovaně návštěvníky firemního webu, kteří již o váš produkt nebo službu projevili zájem "klikli na vaši reklamu". K tomuto účelu se hodí výborně nepřeskočitelná reklama (Bumber) - dynamická upoutávka v délce do 6 s, kterou nelze například na YouTube přeskočit.

A ještě jeden typ na konec! Používáte na svém webu nebo YouTube kanálu tutoriály (návody), jak co udělat nebo jak používat vaše výrobky? Ukazují podrobně postup a jsou přínosem pro diváka, ale pro reklamu na Facebooku nebo Instagramu se úplně pro svou délku nehodí. Typ tedy zní: Když návod/tutoriál tvoříte, nechte k němu rovnou ve video produkci vyrobit i akční reklamní teaser nebo mikrospot do 6s a ten použijte pro reklamní účel jako upoutávku. Kliknutím na upoutávku je divák přesměrován na plnohodnotný tutoriál/návod.

Regina  www.videoprofirmu.com